منوی دسته بندی

فلزیاب پالسی

فلزیاب پالسی

فلزیاب پالسی مدل دیگری از فلزیاب های نقطه زن می باشد که از تکنولوژی القاء پالس جهت تشخیص اهداف بهره می برد. فلزیاب بوقی پالسی نسبت به فلزیاب های وی ال اف از عمق کاوش بالاتری بخوردار هستند و در بین کاوشگران انتخاب اول برای کاوش دفینه در زمین های معدنی می باشد. این سیستم ها می توان از لوپ های با ابعاد بزرگتر نیز استفاده کرد تا حداکثر عمق نفوذ را داشته باشند.

نحوه عملکرد فلزیاب پالسی :

فلزیاب های القاء پالسی با انواع دیگر دستگاه ها متفاوت هستند. آنها از یک سیم پیچ به عنوان گیرنده و فرستنده استفاده می کنند و جریان را از طریق سیم پیچ به زمین می فرستد. این عمل چند میلی ثانیه طول می کشد و سپس تکرار می شود. فلزیاب PI برای یافتن طلا ، استفاده در آب شور و ساحل ایده آل هستند.

این دستگاه ها در تفکیک کمی ضعیف عمل می کنند اما از فلزیاب های VLF در خاک‌های معدنی و آلوده عملکرد بهتری دارند. فلزیاب پالسی با ارسال یک سیگنال آمپر بالا از طریق یک سیم پیچ مسی باعث ایجاد یک میدان الکترومغناطیسی می شود. سپس به این میدان الکترومغناطیسی اجازه داده می شود که فرو بریزد که به نوبه خود یک ولتاژ افزایش می یابد که می تواند توسط سیم پیچ دریافت کننده شناسایی شود.

فلزیاب پالسی
فلزیاب پالسی

یک سیم پیچ هم به عنوان فرستنده/گیرنده در سیستم القای پالس عمل می کند. این طراحی به دستگاه اجازه می دهد پالس های بسیار قوی اما کوتاه را از طریق آن منتقل کند. سپس هر پالس یک میدان مغناطیسی شدید ایجاد می کند. میدان مغناطیسی پس از توقف پالس فرو می ریزد. این باعث ایجاد یک سنبله الکتریکی می شود که جریان دومی به نام پالس بازتابی را تولید می کند.

اگر دستگاه با یک جسم فلزی در تماس باشد، میدان های مغناطیسی مخالف ایجاد می شود و در نتیجه پالس بازتابی طولانی تری ایجاد می شود. این کار با یکپارچه سازی و یک مدار نمونه برداری انجام می شود. سپس به صدایی تبدیل می‌شود که نشان می‌دهد که در حال نزدیک‌تر شدن به هدف هستید.

تفکیک فلزات در فلزیاب پالسی :

قابلیت تفکیک فلزات یکی از فاکتور های مهم برای کاوشگران به حساب می آید که می تواند در حین کاوش فلزات با ارزش مانند طلا و نقره را از سایر فلزات جدا کرده و در هنگام سنس فلز توسط لوپ با صدای هشدار متفاوتی به اپراتور اطلاع می دهد. قدرت تفکیک فلز در بین فلزیاب ها متفاوت می باشد و معمولا بین ۱۲۰ الی ۱۵۰ سانتی متر می توان تفکیک انجام داد.

فلزیاب های VLF قدرت تفکیک بهتری نسبت فلزیاب های پالسی دارند و به همین خاطر عملکرد بهتری برای اهداف تا عمق ۱ متر دارند اما برای کاوش دفینه هایی که در عمق ۳ متر به بالا هستند مناسب نیستند.

تست فلزیاب پالسی نقطه زن :

تست کارکرد دستگاه فلزیاب با روش های مختلفی توسط فروشنده های انجام می شود ولی تست استاندارد و اصولی ، تست در زمین طبیعی و خاک چند لایه و همچنین تست در صخره می باشد. یک فلزیاب پالسی با توجه به قدرت و عملکردی که دارد ، حداکثر می تواند تا عمق ۱۰ الی ۱۲ متر فلزات را در عمق تشخیص دهد.

تست عمق نفوذ فلزیاب پالسی
خرید دستگاه فلزیاب پالسی بوقی :

سیستم های بوقی پالسی یکی از بهترین انتخاب ها برای کاوش دفینه ، سکه ، قبور و … می باشد. یک فلزیاب بوقی علاوه بر عمق نفوذ بالا باید دارای عملکرد و ثبات عالی در حین کاوش باشد تا بتوان به بهترین نتیجه ممکمن دست پیدا کرد. اگر قصد خرید فلزیاب پالسی دارید پیشنهاد می کنم حتما از شرکت های معتبر که دارای انواع تست حضوری ، گارانتی و خدمات پس ازفروش هستند خریداری کنید.

فروش فلزیاب وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما