منوی دسته بندی

دستگاه فلزیاب تصویری

دستگاه فلزیاب تصویری

یکی از ابزار های مهم و کاربردی که امروزه برای کشف طلا و دفینه های ارزشمند مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه فلزیاب تصویری می باشد. فلزیاب ها علاوه بر کاربرد گنج یابی ، نقش اساسی در زندگی روزمره ما دارند. دستگاه طلایاب یا گنج یاب با توجه به کاربرد آن ها در مدل های مختلفی به بازار عرضه می شوند. یک مدل از فلزیاب ها که قابلیت بسیار خوبی برای کشف گنج و دفینه دارد ، دستگاه فلزیاب تصویری است که با نام هایی همچون اسکنر تصویری ، گنج یاب تصویری نیز شناخته می شوند.

آشنایی با دستگاه فلزیاب تصویری :

فلزیاب تصویری نوعی سیستم است که علاوه بر قابلیت تشخیص فلزات می تواند محیط را اسکن کرده و داده های دریافتی را به صورت تصاویر سه بعدی و قابل درک دراختیار اپراتور قرار دهند. با روی کار آمدن اسکنر تصویری اپراتور ها می توانند داده های بیشتری را از محیط کاوش دریافت کرده و در نتیجه بهتر می توانند از وجود هدف در محیط مطلع شوند. یک دستگاه گنج یاب تصویری بهترین انتخاب برای کشف حفره ها ، اتاقک ها ، ورودی ها ، خاک های دستریز و سنگچین ها می باشد.

دستگاه فلزیاب تصویری
دستگاه فلزیاب تصویری

هر یک از این دستگاه کاربرد خاص خود را دارند و معمولا برای اینکه بتوان به بهترین نتیجه دست پیدا کرد باید از هریک از دستگاه ها (فلزیاب نقطه زن ، ردیاب آنتنی فرکانسی و اسکنر تصویری ) به صورت مکمل استفاده کرد تا درصد خطای کار به حداقل برسد تا هم در وقت و هزینه بتوان صرفه جویی کرد.

برای اینکه بتوانید یک اسکن مطمئن و با کیفیت تهیه کنید باید نحوه کار با اسکنر تصویری را به خوبی فرا بگیرید و همچنین باید با نرم افزار ویژوالایزر به صورت کامل آشنایی داشته باشید تا هنگامی که از محیطی اسکن تهیه می کنید بتوانید بر اساس داده های خروجی بهترین آنالیز و بررسی را انجام داده از وجود هدف اطمینان حاصل کنید.

دستگاه فلزیاب تصویری
دستگاه فلزیاب تصویری

موضوع آموزش و یادگیری استفاده صحیح از دستگاه بسیار اهمیت دارد ، متاسفانه خیلی از خریداران به این مسئله بی توجه هستند و فکر می کنند که با خرید دستگاه همه چیز تمام است. برای اینکه بتوانید از دستگاه خود بهترین نتیجه را بگیرید باید اصول کار با دستگاه را یاد بگیرید و با تمرین و تکرار متوالی به یک اپراتور با تجربه تبدیل شوید. به نتیجه رسیدن با دستگاه فلزیاب نیاز به تجربه ، صبر و تلاش دارد و بدون آگاهی و اطلاعات درست شروع با کاوش نکنید.

انواع سیستم گنج یاب تصویری :

فلزیاب های تصویری موجود در بازار را از نظر نوع تکنولوژی تشخیص می توان به دو دسته تقسیم کرد ، اسکنر مگنومتر و فلزیاب پالسی تصویری. اسکنر های مگنومتر از سنسور های پیشرفته مگنومتر جهت اسکن استفاده می کنند و کیفیت و عمق اسکن ها بستگی به نوع و تعداد سنسور ها دارد. اما فلزیاب پالسی تصویری ، سیگنال های دریافتی توسط لوپ را دریافت کرده و به تصاویر قابل درک تبدیل می کنند.

تست دستگاه فلزیاب تصویری

هر یک از این مدل دستگاه ها داده های دریافتی را توسط نرم افزار های خاصی مانند نرم افزار ویژولایزر تجزیه و تحلیل می کنند تا اپراتور بتواند بر اساس نتایج نهایی محل حفره ها یا فلزات مغناطیسی که در محیط وجود دارند را شناسایی کنند تا بعد بوسیله یک گنج یاب نقطه زن نقطه دقیق هدف را پیدا و شروع به حفاری کنند.

معرفی چند گنج یاب تصویری :

در بالا در مورد فلزیاب های تصویری صبحت کردیم و با انواع سیستم های تصویری آشنا شدید ، در ادامه قصد دارم چند نمونه از دستگاه های تصویری پرکاربرد و حرفه ای را بهتون معرفی کنم که از عملکرد و کارایی بسیار بالایی برخوردار هستند.

فروش فلزیاب وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما